Sel neljapäeval stardib 20 Eesti linnas 9400 koolinoort heategevuslikule teatejooksule, et kutsuda inimesi üles mõtlema liikumisvõime kaotanud lastele ja nende heaks annetust tegema.
483 jooksul osalevat Viljandi koolinoort kogunevad 8. mail kell 14 Jakobsoni kooli juurde. Ürituse avab Viljandis veteranide kergejõustiku maailmameister Aivar Hommik.
Teatejooksu ühe eestvedaja Erik Pallase sõnul on tänavu jooksma oodata peaaegu sama palju lapsi kui kahe aasta eest, mil löödi osalejate rekord.
«On oluline, et lapsed õpiksid liikumisest rõõmu tundma ning samas õpiksid juba noorelt head tegema,» rääkis Pallase. «Osalemisega annavad nad panuse oma eakaaslaste ravisse.»
Teatejooks on Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning ühtlasi suurim üritus, kus lapsed annavad oma panuse heategevusse. See saab neljapäeval teoks korraga 20 Eesti paigas, peale Viljamdi Tallinnas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Kuressaares, Kohtla-Järvel, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Raplas, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Sillamäel, Tartus, Toilas, Valgas ja Võrus.
Suurim osalejate arv on taas Pärnus, kus oodatakse jooksma 1360 last.
Teatejooksu stardipaugu annab Tallinnas Vabaduse väljakul president Toomas Hendrik Ilves. Tartu jooksu avavad linnapea Urmas Kruuse ja Eesti olümpiakomitee president Neinar Seli, teistes linnades teevad seda samuti kohalikud juhid. Laste soojendusvõimlemist juhendavad tuntud sportlased.
Teatejooksul võitjaid välja ei selgitata, oluline on osavõtt. Lapsed jooksevad särkides, mis on liikumisaasta puhul tavapärase punase asemel sinist värvi.
Täiskasvanud saavad teatejooksul osalevate laste panust ja liikumisvõime kaotanud laste ravi toetada, helistades numbril 900 7777. Ühe kõne hind on seitse eurot. Kogutud annetused lähevad seitsmeaastase Astridi, 14-aastase Gerry ning teiste liikumisvõime kaotanud laste raviks Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses.
Astridil on kaasasündinud aju arenguhäire ja seljaajusong. Kuigi sündides anti talle elulootust vaid mõneks päevaks, on visa tüdruk vastu pidanud. Rõõmsameelne Astrid liigub iseseisvalt ratastooliga, kasutab seisulauda ja astub raami toel.
Enneaegsena sündinud Gerryl tekkis hapnikupuuduse tõttu ajukahjustus. Pärast rasket operatsiooni ning pikka taastusravi sai ta hakata liikuma kahe harkkepi toel. Teatejooksust kogutavate annetuste abiga soovib energiline ja alati naerusuine Gerry hakata treenima kõnnirobotil, et jõuda lähemale oma unistusele liikuda ühel päeval ainult ühe harkkepiga.
Teatejooksu korraldab spordivõistlusi korraldav ja sportlasi esindav mittetulundusühing Tallinnmeeting.
Allikas: Sakala