4493209t100h44b3

Eile noortekeskuse saalis lahti läinud ehitus kestab kolm nädalat ja trikipark peab valmis olema 6. oktoobriks.

Töid tegeva osaühingu OnWheels eestvedaja Rasmus Paimre näitas nutitelefonist pargi kavandit ning rääkis, et see on mõeldud rula, tõukeratta, trikirulluiskude ja BMX-i trikkirattaga sõitjatele.

«Pargis on lahendusi, mida saavad kasutada nii edasijõudnud kui need, kes alles alustavad,» selgitas ta ja rääkis, et kõik tuleb voolav ja mitmekülgne, niipalju kui ruum seda võimaldab. Saali suuruse kohta märkis Paimre, et see annab võimaluse ehitada efektiivset parki, kus saab igapidi sõita. «Piire ei tule ja kõik näevad ala erinevalt,» lausus ta.

Trikisõitjaid, kes siseparki kasutavad, on Mart Saare hinnangul Viljandis stabiilselt 50–60. «Pooled neist on tõukerattapoisid ja pooled BMX-idega. Rulasõitjaid on vähem, kuigi paistab, et peale on kasvamas uus põlvkond, kes tunneb rula vastu huvi,» rääkis ta.

Pargi uuendamise asjaajamise võttis enda peale Kris Süld. Tema sõnul oli vajadus selle järele suur. «Vana oli tehtud «Bashi» ja endise Männimäe pargi jääkidest ning natuke oli uusi detaile ka sekka, aga see lihtsalt suri ära – ta oli nii amortiseerunud,» märkis Süld.

Saar lisas, et kahe aasta jooksul, mil sisepark tehases noorte käsutuses oli, lapiti seda oma seitse või kaheksa korda. «Selle eelmise ehitasid poisid ise ja eks ta oli täpselt selline, nagu välja kukkus,» lausus ta ja meenutas, et toonase pargi valmimise järel olid tegijad leidnud, et see ei tulnud ikka päris niisugune, nagu oleks tahtnud. «Siis mõtlesime, et mõne aja pärast hakkame uut vaatama.»

Nii kuulutatigi suvel hange välja. Laekus kaks pakkumist ja osaühing OnWheels osutus valituks. Raha pargi ehituseks on kokku ümmarguselt 20 000 eurot.

(allikas: ajaleht Sakala)