Veidi üle poole aasta tagasi moodustasid vennad Markus ja Ako bändi nimega FUQTUAL. Bänditegemise kogemusi oli mõlemal ka enne seda, Viljandi Huvikooli bändiga FEEDBACK esineti nii Viljandis kui ka mujal Eestis. Ilmselt suurim ühine saavutus oli osavõtt Saaremaa Noortebändide Festivalist kevadel 2015.

Nüüd harjutatakse hoolega kahekesi Lennukitehase bändiruumis. Juba on ka esinemisi, suurim kindlasti selle aasta heategevusliku noortebändide konkursi avabändina Pärimusmuusika Aidas. BÄM-i žürii tunnistas Ako parimaks trummimängijaks. Tubli! Tore, et tuleb tunnustust, mis motiveerib üha enam pingutama. Kindlasti on iga muusiku soov esineda, erand pole ka FUQTUAL. Sel laupäeval, 20.veebruaril Lennukitehase Mustas saalis esitlevad nad oma esimest metalilapsukest nimega RED HEADED GIRL.

Nagu ikka on igal plaadiesitlejal ka soojendusbänd, peale peaesineja soojendavad kõikide noormeeste südameid salapärase nimega tüdrukutebänd 4678. Lisaks on sel õhtul laval näha-kuulda FUQTUAL-i ühise bändiruumi sõpru. Tarvo Madsen bändist RITUAAL ja August Skjoldby bändist LIGHTS ON THE CEILING.

Lennukitehase Musta saali uksed avanevad fännidele kell 18.00. Esinejad alustavad õhtul seitsme paiku.

Lühikokkuvõte poiste kohta selle aasta BÄM-i eeltutvustusest: FUQTUAL on lühikese jutu bänd. Metal is not dead!