Üle mitme aasta on Viljandimaa noorte päralt oma infoportaal ja nüüd ootab maavalitsus sellele vahvat nime.

Viljandi maavalitsuse noorteinfo spetsialist Riine Ant ütles, et parimate pakkujate vahel läheb loosi Männimäe külalistemaja 50-eurone kinkekaart ja 45 eurot maksev võimalus kasutada seltskonnaga kolm tundi Võhma uisuväljakut.

Infokoondaja

Riine Ant rääkis, et noorteportaali on koondatud väga palju viiteid, mis suunavad noori hea ja usaldusväärse infoni, ning sinna saavad oma teateid lisada ka maakonna noortekeskused ja koolid.

Tema sõnutsi edastatakse portaalis ka üldist teavet, mis puudutab näiteks tervist, tööd ja õppimist.

«Kutsusime appi professionaalid, kasutame uudset, varasematest märksa kasutajasõbralikumat IT-lahendust. Ideid oleme otsinud ja koostööd teinud maakonna noortekoguga, noortega tegelejate ja noorte endiga,» kõneles Ant.

Edaspidi kavatsetakse korraldada konkursse ja muud huvitavat. «Plaanime teha koostööd koolilehtede toimetustega, et noorte artiklid jõuaksid ka infoportaali,» lisas spetsialist.

Pikaaegne õpilasesindaja, Viljandi linnavalitsuse liikme Juhan-Mart Salumäe sõnutsi pole viimastel aastatel maakonna noortel oma portaali olnud ning noorteorganisatsioonid ja isegi koolid on Facebooki kolinud. «Toimiv portaal peab olema seotud mingi konkreetse maakonna noori koondava asutusega. Ühtlasi tuleb noortele pakkuda mingit tegevusvabadust – nad peaksid saama lehele riputada ka oma materjali. Keegi ei otsi kodulehti enam sündmuste leidmise eesmärgil,» rääkis Salumäe.

Juhan-Mart Salumäe märkis, et varasematest Viljandimaa noorteportaalidest oli edukas vanker.ee. Selle lõi maavalitsuse lepingulise partnerina mittetulundusühing Viljandimaa Noortekeskus, kuhu oli kogunenud hulk aktiviste.

«Sinna said maakonna noortekogud, noortekeskus ja koolid oma sündmusi ja infot postitada,» rääkis Salumäe.

Koos Viljandimaa noortekeskuse kadumisega hääbus 2010. aastal vaikselt ka koduleht. Seejärel asutas maavalitsuse noorteinfo spetsialist lehe majakas.ee, aga see ei läinud käima.

Valgamaa on eeskujuks

Juhan-Mart Salumäe väitel on hea näide maakondliku noortetöö suunajast Valgamaa noorsootöökeskuse Tankla koduleht.

Tema hinnangul on head eeldused kavandataval Viljandi lennukitehase kodulehel. «Sinna soovitakse luua e-portfoolio, kuhu noored saavad oma tegevuse lennukitehases ja mujal kirja panna ning hiljem kasutada seda oma CV osana.»

Salumäe andmetel hakkab kodulehel tööle televisioon – keskkond, kuhu noored saavad videoid üles panna. «Eelis Facebooki ees on see, et kõik videod on ühte koondatud ega kao infotulva,» selgitas ta.

Riine Ant märkis, et noorteportaali toimetusse kuuluvad noored ja noorsootöötajad Viljandimaa eri paigust, nende hulgas ka Kait Lukka, kes arendab lennukitehase kodulehte. «Tal on palju häid ideid ja tulevikus kavandame nii mõndagi huvitavat koostöös,» ütles Ant. Lukka leidis, et loodav portaal ja kodulehekülg peaksid teineteist toetama.