3719359t100h1be4

Veel eile raiuti Viljandi lennukitehase esimese korruse ruumis lahti betoonpõrandat, kuid juba veebruari keskpaigas peaks seal tööd alustama video- ja fotostuudio.

Ettevõtmise üks eestvedajaid Kris Süld rääkis, et kuna lennukitehases tegutseb Viljandi avatud noortetuba, tekkis mõte noorteala veelgi laiendada. «Et oleks iga kell, kus käia. Et tehases on ruumi, siis tundus, et see on loogiline jätk meie senistele tegevustele,» selgitas ta.

Praegu ruum stuudio mõõtu veel välja ei anna, kuid sinna soovitakse paigaldada näiteks fotosein eri foonidega, roheline ekraan ning fotode ja videode tegemiseks vajalik tehnika.

«See ei tule rikkalik, selline tavaline. Saame ise teha ja ka noori õpetada,» lausus Süld.

Linn andis stuudiole 1500 eurot

Eile ennelõunal käis tulevases stuudioruumis vilgas töö: neli noort lõhkusid ja vedasid välja vana betoonpõrandat.

Kris Süld alustas selleks ettevalmistusi juba jaanuari algul, kuid kõikidel nädalapäevadel pole tööd tehtud. «Eile oli kaks inimest, täna on juba neli – on kiiremini läinud,» lausus ta.

«Tahame selle põranda ära jõuda, sest järgmisel nädalal on juba uue valamine. Siis kraabime seintelt ja laelt värvi ning paneme parketi maha. Saime ka nahast lennukitoole, toome need sisse,» kirjeldas Süld ees ootavate tööde kulgu.

Möödunud esmaspäeval otsustas linnavalitsus, et annab reservfondist mittetulundusühingule Viljandi Lennukitehas foto- ja videostuudio rajamiseks 1500 eurot.

Süld märkis, et sellele paneb aparatuuri ostmiseks ja iganädalaste õpitubade korraldamiseks raha juurde linna avatud noortekeskus, samuti läheb sinna tema ja ta sõprade raha. Kui palju see lõppkokkuvõttes maksma võiks minna, ta öelda ei osanud.

Tegevust loodetakse alustada veebruaris

Viljandi avatud noortetoa noorsootöö koordinaatori Mart Saare selgitust mööda on käsil projekt, kus noortele on antud vabad käed kasutada kindel summa nende endi soovitud huviringide korraldamiseks 2016. aasta kevadeni.

«Hea, et poistel see mõte tuli, sest noored on samas majas ning saame seda teostada. Oleme rääkinud tuhandest eurost,» ütles ta noortekeskuse antavast summast kõneldes.

Stuudio tegevust rahastakse Norra projektist.

Saare sõnul on kokkulepe, et Kris Süld, Alo Aasmäe ja Silver Tõnisson koostavad stuudio aastase tegevuskava. «Järgmisel nädalal saame kokku ning siis arutame, millele raha kulub.»

Küsimusele, millal stuudio avatakse, vastas Saar, et juttu on olnud veebruari keskpaigast. «Niipalju kui Kris on öelnud, läheb neil veel paar nädalat aega.»

Nagu märkis Süld, tahetakse rahvusvaheliste hansapäevade ajal korraldada töötuba, kus õpetatakse näiteks nutitelefoniga videoid ja pilte tegema. Kindlasti kasutatakse siis ka stuudio võimalusi.

(30.01.15. Sten Mahov, ajaleht Sakala)

artiklit pääsed lugema  siit